Lajme nga rajoni

26/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rumani Presion për mos rritjen e pagave Si kryeministri i Rumanisë ashtu dhe Guvernatori i Bankës Qendrore, Mugur Isarescu, paralajmëruan lidhur me politikën e pagave. Kryeministri Tariceanu u tha sindikatave se të gjitha politikat e pagave, përfshi dhe ato të vitit 2008, do të duhet të jenë të “kujdesshme,” ndërsa Guvernatori i Bankës Qendrore të Rumanisë (BNR) pranoi se ai është i vetëdijshëm që 2008-ta është një vit elektoral dhe që qeveria do ta ketë të vështirë të frenojë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of