Licencohen lituanezët e Paysera

24/05/2021 10:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompania lituaneze e shërbimeve të pagesave Paysera njoftoi këtë javë se është licencuar për të ushtruar aktivitetin si institucion i parasë elektronike në Shqipëri, nëpërmjet kompanisë së regjistruar në vendin tonë. Paysera Albania bëhet institucioni i katërt financiar i licencuar, si emetues i parasë elektronike. Paysera Albania njoftoi se do të nisë ofrimin e shërbimeve financiare, pasi të ketë përshtatur sistemin e vet të pagesave me monedhën vendase, Lekun, dhe se ka siguruar burimet e nevojshme njerëzore dhe kërkesat përkatëse […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of