Lidhje te forta me bullgaret

21/10/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Shqiperia eshte tregu me me interes ne Ballkan per sipermarresit bullgare. Sektori i energjise eshte pjesa e tortes qe synojne bullgaret. Ndersa kompani shqiptare ngrejne pallate ne Sofie dhe qytetet kryesore te saj Nje raport i filluar mes Shqiperise dhe Bullgarise per shkak te “perqafimit” te te njejtes fryme politike, sot po ruhet nga interesa te thjeshta ekonomike te sipermarresve private. Me krijimin e tregut te lire ne Shqiperi, syte u drejtuan nga Perendimi per tregtine, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of