Maqedonia, pasi mori investitorët e huaj, tani po tërheq edhe bizneset shqiptare

26/11/2018 12:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMaqedonia u rendit e para në rajon dhe e dhjeta në botë për klimën e të bërit biznes në raportin e fundit të Bankës Botërore “Doing Business 2019”. Ky certifikimin e ka bërë vendin fqinj të suksesshëm në këtë dekadë për thithjen e investimeve të huaja. Shumë kompani të huaja, që fillimisht kanë pasur interes të zhvillojnë aktivitetin e tyre në Shqipëri, kanë zgjedhur më pas Maqedoninë për shkak të lehtësive dhe taksave të ulëta. Por dy vitet e fundit, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of