Më shumë se 1/5 e popullsisë në botë do të jetë e lidhur me 5G në 2025

05/07/2021 11:54 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të dhënat e GSMA u prezantuan në Mobile World Congress. Vendet udhëheqëse janë Koreja, SHBA dhe Kina   Në vitin 2025 do të jenë 1.8 miliardë njerëzit në botë, të lidhur me 5G, e barabartë me 21% të lidhjeve mobile totale (këtu përjashtohet Internet of Things). Vendet udhëheqëse do të jenë rajoni më i zhvilluar i Azi-Paqësorit, me 53% të lidhjeve, ndjekur nga Amerika e Veriut (51%) dhe Kina (48%). Europa renditet vetëm e katërta, me 35% të lidhjeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of