“Ndihma” e fundit nga TAP

21/09/2020 11:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gazsjellësi TAP, një pjesë e gjurmës të të cilit kaloi dhe nga Shqipëria, është investimi më i madh i realizuar ndonjëherë në Shqipëri, me vlerë prej 1.5 miliardë eurosh. Punimet për ndërtimin e tij i dhanë një shtysë të përkohshme si Investimeve të Huaja Direkte, ashtu dhe rritjes ekonomike. Por, për shkak të madhësisë, specifikës dhe ekspertizës së kërkuar, pjesa më e madhe e punimeve është kryer nga kompani të huaja, duke lënë pak vlerë të shtuar në vend. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of