Ndikimet indirekte te krizes

22/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ne pamje te pare kriza financiare, qe tronditi tregjet boterore gjate javes se kaluar nuk ka asnje ndikim ne tregun shqiptar. Tregjet financiare shqiptare jane shume larg skemave te komplikuara te SHBA-ve (bankat shqiptare jane thjesht tregtare dhe bankat e investimit as qe ekzistojne ne vend), ndersa asnje institucion shqiptar nuk ka pasur para te vendosura ne bankat investuese, qe falimentuan apo jane ne veshtiresi. Per me teper qe bankat ne Shqiperi jane ne kohet e tyre me te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of