Nje plan per ta kthyer Hondurasin ne Hong-Kongun e ardhshem

06/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVendimi i guximshem i qeverise se Hondurasit per te krijuar nje qytet model, i cili do te vetadministrohet, si dhe do te kete si garant nje qeveri te huaj, ka ngjallur interes ne mbare boten Gjatë dy viteve të fundit, ekonomisti Paul Romer ka qenë duke vëzhguar globin, duke kërkuar për një vend që të ishte i dëshpëruar për të provuar nocionin e tij të guximshëm: Krijo një “qytet statutor, apo me të drejta të posaçme “, një enklavë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of