Për herë të parë, bilanci tregtar me Serbinë kthehet në favor të Kosovës

22/07/2019 3:01 PM 0 komente

Për herë të parë thuajse pas dy dekadash ka ndryshuar krejtësisht bilanci tregtar mes Kosovës dhe Serbisë. Tashmë Kosova ka kaluar me eksport Serbinë. Brenda pesë muajve të këtij viti, Kosova ka eksportuar 28 milionë euro, kurse Serbia në Kosovë ka futur mallra në vlerë 9 milionë euro Efektet e taksës ndaj Serbisë të vendosur nga Qeveria e Kosovës muaj më parë kanë filluar të vërehen dukshëm. Në 5 muajt e parë të këtij viti, duke iu referuar të dhënave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of