Pesë parashikimet e gabuara të 2012-s

17/12/2012 3:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë bëje një parashikim për vitin 2012 në fund të vitit të kaluar nuk ishte edhe aq e vështirë. Siç shkruan në “Guardian” profesori Nouriel Roubini: “Trendi është sigurisht shumë pak i favorshëm për shkak të recesionit në Europë, rritjes anemike të SHBA-së, ngadalësimit të Kinës dhe për pjesën më të madhe të ekonomive në zhvillim. Ka edhe faktorë të tjerë, si çmimi i shtëpive në rënie, papunësia në rritje dhe politika monetare, e cila duhet të bëjë hesape me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of