Prodhimi i energjisë / HEC-et private bëjnë “revolucion”

02/09/2019 8:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërhapja me shpejtësi e HEC-eve të vogla në të gjithë vendin, përveçse ka përkeqësuar gjendjen mjedisore aty ku janë ndërtuar, ka ndikuar në rritjen e prodhimit të energjisë në vend. Shifrat tregojnë se, për herë të parë në tremujorin e dytë të vitit 2019, HEC-et private dhe ato me koncesion kanë prodhuar 62% të energjisë në vend, sipas të dhënave zyrtare nga INSTAT. Ekspertët e prodhimit të energjisë dhanë disa arsye rreth këtij ndryshimi në tregun e prodhimit të energjisë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of