Projektligji i ri/ Kush jep të dhëna pa leje te ndërkombëtarët gjobitet deri në 250 mijë lekë

27/11/2017 10:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPër të forcuar cilësinë dhe besueshmërinë e të dhënave kombëtare në projektligjin e ri për statistikat zyrtare janë parashikuar dënime të rënda administrative ndaj personave që raportojnë të dhëna të institucioneve ndërkombëtare. Shprehimisht projektligji i ri, i cili është fazën e konsultimit publik dhe pritet që së shpejti të miratohet nga qeveria parashikon se, “Për rastet e dërgimit të të dhënave zyrtare institucioneve ndërkombëtare pa njoftimin e INSTAT-it, dënohet me gjobë deri në 50 000 lekë. Për rastet e përsëritura, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of