Rasti Kurum/ Hapet procedura e falimentit

23/10/2017 10:55 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProdhuesi i çelikut Kurum, një prej kompanive më të mëdha në vend, e cila shpalli falimentin më shumë se një vit më parë, do të nisë me dyert të hapura në Gjykatë, hapjen e procedurës së falimentit. Sipas njoftimit të bërë publik nga faqja e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Kurum ka kërkuar caktimin e një administratori të përkohshëm të falimentimit, si dhe marrjen e vendimit për vetadministrim. Në njoftim listohen edhe kreditorët, të cilët, zyrtarisht, u bënë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of