Rreziku i cmimeve

06/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintViti filloi me cmime te rritura te lendeve te para, produkteve te konsumit dhe karburanteve dhe tregtaret rgarantojner efektin zinxhir te kesaj rritjeje. Shume te varur nga importi, por edhe me nje fushate zgjedhore perpara, presionet inflacioniste pritet te rriten. Cfare po ndodh ne tregr Kush humb e kush fitonr A do te nderhyhet ne politiken monetarer Nga Albana MUCAJ Kur lajmet e zjarreve dhe thatësirave në Rusi apo Kanada po transmetoheshin në ekranet e televizioneve shqiptare, tregtarët kishin filluar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of