Rreziku nga krimi kibernetik

14/11/2016 12:26 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMendoni se jeni të sigurt sa herë që tërhiqni para në një automat?! Kujdes! Disa këshilla të thjeshta si të ruani që karta juaj të mos klonohet dhe paratë tuaja të mos vidhen… Krimi kibernetik tenton të jetë gjithmonë një hap përpara teknologjisë që shfrytëzohet për pagesat online, tërheqjet cash apo pagesat në pikat e shitjeve. Ndërkohë që siguria e pagesave online dhe ato në pikat e shitjeve janë një temë shumë e gjerë që kërkon hapësirën e vet të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of