Rritet borxhi me 116 mln euro / Ndryshon sërish buxheti

20/04/2020 12:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria shqiptare, nëpërmjet një akti normativ, ndryshoi buxhetin e vitit 2020, duke bërë ndërhyrje në krahun e shpenzimeve dhe kufirin e borxhit publik, por jo tek të ardhurat. Ky është ndryshimi i dytë brenda një kohe të shkurtër, pas atij të mesit të marsit, i diktuar nga situata e jashtëzakonshme që ka krijuar pandemia e COVID-19. Sipas aktit normativ, kufiri i borxhit publik u rrit me 14,9 miliardë lekë (116 mln euro) ose me 1%. Në raport me PBB-në e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of