Rritja e çmimit të pronave po nxit investimet dhe kërkesën për kredi

14/06/2021 12:51 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Redi Martiri, Drejtor i Departamentit të Shitjeve për Individë në Union Bank   Kërkesa e individëve për kredi për pasuri të paluajtshme është në nivele të larta, të ngjashme me periudhën e parakrizës, tha Redi Martiri, Drejtor i Departamentit të Shitjeve për Individë në Union Bank. Sipas tij, rritja konstante e çmimeve është parë edhe si një mundësi interesante investimi, për jo pak konsumatorë, duke marrë në konsideratë blerjen e pronave të dyta apo të treta. Sipas tij, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of