Rritja e pajisjeve wearable ngadalësohet, por nuk ndalet, nga pandemia

08/06/2020 11:45 AM 0 komente

Rritja në sektorin e pajisjeve wearable ka pësuar një goditje të fortë, për shkak të pandemisë së COVID-19. Gjithsesi, krahasuar me pajisjet e tjera hardware, si smartphonet dhe PC, sektori ia ka dalë mbanë mirë. Sipas projeksioneve të reja të ABI Research, dërgesat e pajisjeve pritet të rriten me 5% me bazë vjetore në vitin 2020. Rritja vetëm njëshifrore, megjithatë, është shumë më e ulët krahasuar me 17% e parashikuar për vitin, për të mos përmendur rritjen me 23% mes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of