Rumani / Plani i Investimeve për Europën, mbështetja e parë e BEI-it për arsimin e lartë

22/07/2019 4:48 PM 0 komente

Banka Europiane e Investimeve (BEI) ra dakord të ofrojë 25 milionë euro për të rritur cilësinë, efikasitetin dhe efektivitetin e procesit të mësimdhënies, të të mësuarit dhe të kërkimit në Universitetin Politeknik të Bukureshtit (UPB), një prej universiteteve më të mirë në Rumani. Huaja e BEI-it do të financojë planin e rizhvillimit të kampusit UPB-së, që përfshin ndërtimin e një godine të re në të cilën do të akomodohen studentët e tre fakulteteve që ndodhen aktualisht në kampusin historik Polizu. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of