Sektori i veshjeve në Rumani po përballet me një krizë rekrutimi

06/04/2020 9:46 AM 0 komente

Industria e veshjeve dhe tekstileve në Rumani po përballet me një krizë rekrutimi dhe ekspertët i druhen faktit se sektori do të ketë vështirësi në gjetjen e një strategjie për punësim të qëndrueshëm, për të siguruar një rritje afatgjatë. Një studim nga projekti Saratoga i PwC-së për burimet njerëzore, i publikuar në fund të vitit të kaluar, arriti në përfundimin se Rumania po përballet me një “mungesë akute të fuqisë punëtore”, dhe ka nevojë për rreth një milion punëtorë shtesë, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of