Serbia / Ekonomia, jo aq mirë sa duket

29/06/2020 9:38 AM 0 komente

Pavarësisht deklaratave pompoze të presidentit Aleksandar Vuçiç për qëndrueshmërinë ekonomike të Serbisë pas Covid-19, të mbështetur edhe nga ministri i Financave, situata tregon më shumë se një dobësi. Ekonomia serbe është “më e mira në Europë”. Parashikimet ekonomike që shoqërojnë fazën e dytë të luftës kundër pandemisë (dhe që paralajmërojnë një krizë të menjëhershme globale) duket se e kanë nxjerrë Serbinë në krye të botës. Ky të paktën është interpretimi i Aleksandër Vuçiç. Në një konferencë për shtyp në fillim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of