Si po përpiqen hotelet të tërheqin punonjësit në distancë

16/11/2020 12:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Luks me laptopin tuaj   Punonjësja e zënë sheh orën në laptopin e saj që tregon thuajse 13:00. Koha për drekë. Ajo merr telefonin dhe kërkon të flasë me shërbimin në dhomë. Një vakt i ngrohtë vjen për 20 minuta; nuk ka nevojë për gatim apo larje pjatash, shkruan The Economist. Nëse kjo ide ju tërheq, ju mund të jeni një klient i mundshëm për një nga grupet e shumta të hoteleve që po përpiqen të nxisin njerëzit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of