Sigurimi nga katastrofat, i detyrueshëm, ose nga taksat tona

02/12/2019 11:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSigurimi i detyrueshëm nga katastrofat do ta transferonte te risiguruesit jashtë Shqipërisë faturën kolosale të dëmeve nga tërmetet e 26-27 nëntorit 2019. Tashmë dëmet do të paguhen 100% nga taksat tona, që janë gjithashtu të detyrueshme   Menjëherë pas tërmeteve të 21 shtatorit 2019, risiguruesit kontaktuan kompanitë e sigurimit në Shqipëri për të marrë vlerësimet e dëmeve dhe pagesat që do të vinin drejt të dëmtuarve të siguruar dhe të risiguruar. Tërmetet 5.6 – 5.8 ballësh ishin përballuar mirë pa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of