Sjellja e konsumatorit pas pandemisë, për çfarë blerje interesi do të jetë më i lartë?

11/05/2020 12:23 PM 0 komente

Tendencat e blerjeve të konsumatorëve nuk do të jenë më të njëjta pas pandemisë. Periudha post COVID-19 do të ndikojë në rritjen e kërkesës për produkte të sigurisë shëndetësore dhe higjienës, si dhe për produktet bazë të ushqimeve. Për shkak të frikës dhe pasigurisë së krijuar nga shkurtimet e vendeve të punës, qytetarët do të minimizojnë produktet dhe shërbimet e luksit, si dhe do të heqin dorë nga udhëtimet. Ekonomia, pas disa vitesh, do të nisë ristrukturimin, ku interesi më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of