Statistikat / 14 mijë të huaj zgjedhin Shqipërinë për të jetuar e për të punuar

26/08/2019 8:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintJanë mbi 14 mijë të huaj, që kanë zgjedhur të jetojnë e të punojnë në Shqipëri. INSTAT raportoi se, në 2018, numri i të huajve me leje qëndrimi në Shqipëri rezultoi 14.162 banorë, duke shënuar rritje me 9,7%, krahasuar me 2017. Numri i të huajve rezidentë, në vitin 2018, përbëhet nga 9.203 meshkuj, duke shënuar rritje me 9,9% krahasuar me 2017, dhe 4.959 femra duke shënuar rritje me 9,6% krahasuar me 2017. Të huajt me origjinë nga Europa, gjatë vitit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of