Të gjithë kundër Mini-Schengen

18/11/2019 11:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMë 10 nëntor, në një takim në Ohër, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, dhe Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, pa pjesëmarrjen e Kosovës, miratuan një deklaratë me një listë të përparësive dhe masave me të cilat synojnë të përmirësojnë bashkëpunimin rajonal. Sipas marrëveshjes, e cila u quajt “Mini Schengen Ballkanik”, tri nga nëntë pikat lidhen me lëvizjen e lirë të mallrave, transferimin e kapitalit financiar dhe unifikimin doganor.   Nga Prishtina, Fatos Shala Bashkëpunimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of