Teknologjia, Inteligjenca Artificiale dhe Etika e Biznesit

25/05/2020 10:18 AM 0 komente

Prof. Dr. Hysen CELA, CA, CPA Profesor, Fakulteti i Ekonomisë, Universiteti i Tiranës IESBA & IAASB CAG Member, IFAC, NYC, USA   Teknologjia, kjo kryefjalë e ditës, përfshin metoda, procese dhe mjete, të cilat përdoren nga njerëzit për të përpunuar dhe për të kontrolluar mjedisin e tyre të aktivitetit. Puna e njeriut, në shumë fusha, ka prirjen të zëvendësohet me procese të automatizuara, të cilat gjithnjë e më shumë po realizohen përmes mjeteve lehtësisht të përdorshme, siç janë kompjuterët, telefonat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of