Turizmi, në garë me kohën

25/05/2020 10:23 AM 0 komente

Është e qartë që pas kalimit të emergjencës shëndetësore të krijuar nga COVID-19, vëmendja do të kthehet tek ekonomia në tërësi dhe turizmi në veçanti. Gara këtë vit nuk ka të bëjë me paketat që ofrohen, më shumë sesa me faktin se “kush e shtron i pari tryezën” për turistët e lodhur nga karantina. Kjo do të thotë se hapja e kufijve dhe ofrimi i sigurisë mbi situatën epidemiologjike janë dy pikat kyçe. Po si qëndron Shqipëria në raport me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of