Ulen interesat, bankat lehtësojnë kushtet e kredisë

15/02/2016 12:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInteresat e kredive në lekë nuk kanë qenë asnjëherë kaq të lira sa sot. Sipas statistikave mujore të Bankës së Shqipërisë, në nëntor 2015, interesi mesatar i kredive të reja mujore në lekë, me afat maturimi mbi 5 vjet (ku përfshihen dhe huat për shtëpi që zakonisht janë afatgjata) zbriti në 5.53%, një nivel rekord historik i ulët ky. Për krahasim në janar të vitit 2009, të njëjtën hua e merrje me një interes 15%. Rënia e interesave në lekë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of