Virusi prek dhe Teknologjinë e Informacionit, shpresa për 2020

04/05/2020 8:27 AM 0 komente

Mbyllja e vitit 2020 do të shënojë ulje të shitjeve, fitimeve dhe investimeve të reja për kompanitë e shërbimeve të Teknologjisë të Informacionit, sipas aktorëve kryesorë në vend. Efektet negative do të vijnë për dy arsye. Së pari, vetë bizneset që kërkojnë shërbimet teknologjike janë prekur nga kriza e koronavirusit. Së dyti, për shkak të situatës, ato janë të detyruara të ndryshojnë buxhetin e planifikuar për të riorientuar prioritetet për investime. Për vitin 2021, sektori IT pritet të ketë bum […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of