Bankat janë përpara sfidave të mëdha dhe po ndërmarrin ndryshime të rëndësishme

30/03/2015 11:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet z. Silvio Pedrazzi, Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Intesa Sanpaolo Bank Albania Në rastin e blerjeve, nuk është e thënë që, ata që teorikisht mund të pëlqejnë të lënë tregun, mund të gjejnë një blerës që është i gatshëm të hyjë në të; ndoshta ne mund të vëzhgojmë vetëm shitje dhe blerje të thjeshta të pjesëve të aktiveve midis bankave që janë tashmë të vendosura këtu   Si do ta vlerësonit ecurinë e sistemit bankar dhe të bankës tuaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of