Bie nafta

11/02/2013 4:04 PM 0 komente

Nafta ra në nivelin më të ulët në dy javë në Nju Jork, teksa presidenti i Bankës Qendrore Europiane, Mario Draghi, tha se fortësia e euros mund të dëmtojë një rimëkëmbje të ekonomisë, çka do të ndikonte në rënien e kërkesës për naftë. Indeksi West Texas Intermediate ra 0.8%, ndërkohë që dhe euro ra ndaj dollarit në fund të javës së kaluar. Bashkimi Europian llogaritet që zinte 16% të përdorimit total të naftës në vitin 2011, sipas të dhënave statistikore. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of