Buxheti i 2013-s, i dështuar

10/12/2012 3:17 PM 0 komente

Flet zj.Adriana Berberi, eksperte e financave Znj. Berberi, si e shikoni projektbuxhetin e 2013-s në qasje krahasuese me atë të vitit 2012? Qeveria në prezantimin e projektbuxhetit të vitit 2013, po përpiqet që të paralajmërojë vështirësitë, por pa thënë atë që tashmë është e vërtetë – dështimin. Projektbuxheti i vitit 2013 është i teti buxhet i kësaj mazhorance dhe natyrshëm, ai duhet të ishte edhe buxheti i finalizimit të programit të kësaj qeverie. Në fakt, me këtë projektbuxhet konfirmohet paaftësia […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of