Cfare duhet bere rreth pabarazise

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Përveçse janë të famshëm dhe me ndikim, Hu Jintao, David Cameron, Warren Buffett dhe Dominique Strauss-Kahn nuk kanë shumë gjëra të tjera të dukshme të përbashkëta, shkruan në një speciale “The Economist”. Por gjithsesi, Presidenti i Kinës, Kryeministri britanik, njeriu i dytë më i pasur në Amerikë dhe shefi i Fondit Monetar Ndërkombëtar janë të gjithë të shqetësuar dhe e kanë ngritur zërin publikisht rreth rreziqeve të rritjes së diferencës midis të pasurve dhe pjesës tjetër. Z. Hu e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of