Çmimet e naftës bien

13/09/2019 9:13 AM 0 komente

Çmimet e anftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të premteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 23 cent ose me 0.4 për qind dhe u tregtuan me 60.15 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 15 cent ose me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 54.94 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ishtë në nivele të qëndrueshme dhe u tregtua me 1,499.06 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of