DILEMA E ENERGJISe BeRTHAMORE

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pasi është inaguruar reaktori i 2-të i centralit bërthamor të Cernavoda, një investim prej 2.2 miliard eurosh do të kryhet për ndërtimin e reaktorëve 3 dhe 4. Ndërkohë qeveria rumune synon ndërtimin e një centrali të dytë bërthamor. Reagimet e ambientalistëve Kryeministri Calin Popescu -Tariceanu ka inaguruar reaktorin e 2-të të centralit bërthamor të Cernavoda, ndërsa 32 investitorë potencialë kanë blerë tashmë dokumentet e nevojshme për të dorëzuar ofertat për ndërtimin e reaktorëve 3 dhe 4 nga Cernavoda.Nga ana […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of