Dilema mes interesave më të larta dhe riskut

10/02/2020 8:22 AM 0 komente

  Si ndahet tregu i fondeve të investimeve. Si mund të investosh, ku kanalizohen paratë e klientëve dhe sa të rrezikuara janë fondet krahasuar me depozitat në banka   Për herë të parë në fund të vitit 2019, numri i shqiptarëve që besojnë investimet e tyre te fondet e investimit ka rënë lehtë, ndërkohë që asetet janë rritur me 700 milionë lekë duke arritur në 548 milionë euro. Të dhënat zyrtare të publikuara së fundi nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of