Dilemat e furnizimit në tregun e lirë të energjisë

25/06/2018 10:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDilema që shtrohet sot është – a mund ta përzgjedhim shitësin e energjisë elektrike dhe kush e përcakton çmimin për t’u paguar? Duhet ta liberalizojmë shitjen e energjisë elektrike dhe cilat janë përfitimet kësaj? Këto dhe të ngjashme janë disa çështje që do trajtohen në këtë artikull, për të kuptuar më mirë përfitimet që ofrohen nga hapja tregut me pakicë të energjisë   Nga Dr. Lorenc Gordani*   Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) më datë 27 prill 2018, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of