Dilemat e TVSH

09/10/2017 5:48 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEkspertët fiskalë dhe ata të ekonomisë pohojnë se ndonëse teorikisht futja e biznesit të vogël në TVSH duhet të luftojë informalitetin, praktikisht zbatimi i kësaj mase është i vështirë, për shkak të kostos së lartë administrative të kontrollit të mijëra bizneseve të vogla dhe barrës së shtuar fiskale.   Blerina Hoxha   Qeveria është në kërkim të kalit të betejës për të luftuar informalitetin që, për hir të së vërtetës në ekonominë shqiptare, është më i larti në rajon, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of