Dollari rritet, euro bie

20/02/2020 8:32 AM 0 komente

Monedha e përbashkët, euro, humbi pikë mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.0802 euro për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i ulët që prej prillit të 2017.

Jeni u këmbye me 110.30 dollarë amerikanë.

Paundi britanik u këmbye me 1.2920 dollarë amerikanë.

Lira turke u këmbye me 6.0895 dollarë amerikanë.

Franga zviceriane u këmbye me 0.9832 dollarë amerikanë, duke shkuar kështu pranë nivelit të saj më të ulët që prej dhjetorit të vitit të kaluar.

Dollari i Singaporit ishte në nivelin e tij më të ulët të tre viteve të fundit kundrejt dollarit amerikan.

Dollari i Koresë së Jugut u këmbye me 1,200 dollarë amerikanë.

Dollari australian ra me 0.6 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6633 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari amerikan avancoi me 0.3 për qind kundrejt yuan-it kinez dhe u këmbye me 7.0215 dollarë amerikanë për yuan.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of