DPPPP, Koçi: Pse u rikthyem në listën gri, shqetësim pasuritë e paluajtshme

02/03/2020 10:46 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintElvis Koçi, drejtori i Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave ka reaguar në një konferencë për shtyp lidhur me faktin që Shqipëria figuron në listën gri të pastrimit të parave nga Task Forca Financiare (FATF) e MONEYVAL, që është një mekanizëm i përhershëm i Këshillit të Europës që ka detyrën të vlerësojë zbatimin e standardeve në luftën kundër pastrimit të parave dhe krimit të organizuar. “Në 21 shkurt është marrë vendimi për të kthyer Shqipërinë në listën e vendeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of