Fillojnë problemet për industrinë

21/09/2020 11:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërsa 2018-a ishte pozitive për sipërmarrjet ekzistuese në industrinë e rëndë dhe atë përpunuese, viti 2019 ishte më sfidues për ta. Ndërsa ky vit ka ndikuar shumë prej tyre, për shkak të përçarjes në zinxhirin e furnizimit dhe prodhimit, që erdhi si rrjedhojë e pandemisë. “Bankers Petroleum”, eksportuesi më i madh, pa rritje të lehtë të të ardhurave. “Kurum” ka vijuar me ecurinë pozitive, pasi ka funksionuar nga procesi i falimentit pas ristrukturimit.   Eksportuesi i kromit, “Albchrome”, shënoi rënie […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of