Goditja e emigrantëve

18/06/2018 11:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria e re e Italisë kërkon të dëbojë 500,000 emigrantë. Duket se Matteo Salvini nuk dëshiron të humbasë aspak nga koha e tij e vyer   Ndonjëherë, heshtja flet më shumë se fjalët. Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, nuk tha asnjë fjalë për dënimin që duhej dhënë për vrasjen e Soumaila Sacko, një 29-vjeçar sindikalist nga Mali. Ai po lobonte për të përmirësuar kushtet e mjerueshme të punës të mijëra punëtorëve afrikanë që mbledhin fruta dhe perime në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of