Hoteli me i larte ne bote

30/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintrRitz-Carltonr ne Hong Kong hapet ne dhjetor, ndaj rForbesr beri nje veshtrim paraprak. Hong Kong – Në nivelin e rrugës, Hong Kongu është një zhangëllimë që gëlon. Autobusët dykatësh lëvizin rreth biçiklistëve që blejnë mish te kasapët e tregut, ndërsa trotuaret e ngushta, kryqëzimet e rrugëve dhe dyqanet e dyndura luksoze e bëjnë ecjen një veprimtari që u shkon për shtat vetëm atyre që janë të shkathët e të durueshëm. Por 488 metra mbi turmat njerëzore, qyteti duket ndryshe. është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of