Industria qe vuan per qumesht

15/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Industria e perpunimit te qumeshtit po vuan mungesen e lendes dhe shtrenjtimit te madh te kostove. Industrialistet i drejtohen qeverise: Nderhyni per rimbursimin e TVSH-se Ndonese prodhojne dhe tregtojne disa nga produktet baze ushqimore ne vend, industrialistet e perpunimit te qumeshtit per te dytin vit radhazi po hasin veshtiresi te shumta. Sasia e paket e qumeshtit si dhe kostot teper te larta te prodhimit, po e ulin çdo vit e me shume konkurrueshmerine e tyre ne […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of