Ismaili: TVSH në pragun zero të xhiros do të krijojë falimente të mëdha

09/10/2017 5:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAplikimi i TVSH në shkallën zero të xhiros do të ishte i vlefshëm dhe i realizueshëm nëse do të aplikohej me një prag më të vogël   Shpresa Ismaili, eksperte fiskale me përvojë, thotë se përfshirja e bizneseve të vogla në TVSH dhe të atyre me prag zero do të krijojë falimente të mëdha në këtë kategori të biznesit. Ajo shpjegon se bizneset e vogla me xhiro 2 milionë lekë, zakonisht kanë normë të ulët fitimi jo më shumë se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of