Konflikti i markave

24/02/2020 11:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Që prej vitit 2014, aplikimet për marka nga bizneset kanë shënuar rritje të ndjeshme. Në vitin 2018, aplikimet për marka tregtare arritën në 1294. Edhe aplikimet për patenta për shpikje dhe modele përdorimi kanë arritur rekord. Sakaq, konfliktet kanë vijuar të jenë të pranishme. Ekspertët ligjorë sugjerojnë se duhet një skemë e mirëfilltë monitorimi të rasteve, përpara se të përfundojnë në dyert e gjykatave…   Nga Deada Hyka Në periudhën e industrializimit të shoqërisë, zhvillimit me hapa të shpejtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of