Kredia dhe depozitat -gusht 2011

09/10/2017 2:07 PM 0 komente

Kredia Kredia për ekonominë ka vijuar të shfaqë shenja gjallërimi për të dytin muaj radhazi në gusht, sipas statistikave të publikuara sot nga Banka e Shqipërisë, megjithëse stoku mbetet në nivelin e fillimit të vitit për shkak të rënies së huadhënies në muajt e parë. Stoku i huasë për ekonominë arriti në 550 miliardë lekë, sipas shifrave zyrtare, duke u rritur me 4.3 miliardë lekë, ose 0.3%, në krahasim me muajin e mëparshëm. Ky zgjerim ka ardhur në pjesën më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of