Kryeqytetet kulturore te botes

04/10/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Këto dhjetë vende u ofrojnë vizitorëve alternativa të panumërta drejt grackave tipike turistike. Ku mund të shkohet në Europë për të përjetuar pak kulturër Parisr Milanor Mbase po, por në vitin 1990, vendi për t’u parë ka qenë Glasgou i Skocisë. Atë vit, Bashkimi Europian e quajti këtë qytet Kryeqytetin Europian të Kulturës dhe, që atëherë, Glasgou ka bërë të pamundurën për ta ruajtur këtë reputacion. Janë hapur një numër institucionesh dhe ndërtesash kulturore, përfshirë Muzeun e Arsimit në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of