Ndalet rritja e cmimeve te sheqerit

27/02/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vonesat në blerjen e furnizimeve të reja nga vendet kyçe importuese duket se i kanë dhënë fund një rritjeje, që pa çmimet e sheqerit të papërpunuar të arrinin në nivelet më të lartë të 29 viteve të fundit dhe çmimet e sheqerit të përpunuar të kapnin nivelin rekord. Treguesi ICE i sheqerit të papërpunuar për dorëzimet e marsit ra 1.6% në 24.39 cent për paund javën e kaluar, duke i çuar humbjet në dy sesionet e fundit në 9%. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of